Oefenwedstrijd SVDB 1
- Snogeröds IF ![]()
Op donderdag 27 maart a.s. speelt het eerste voetbalelftal van SVDB een vriendschappelijke wedstrijd tegen Snogeröds IF. Dit is een Zweedse ploeg die voor een trainingskamp in Nederland is neergestreken. Ze spelen in Zweden in de Xpertsvenskanleague in Divisie 6:13 waar ze momenteel na 8 wedstrijden in het klassement een fraaie tweede plaats innemen met slechts 2 punten achter koploper FC Bici.
Nadere informatie over Snogeröds IF is te vinden op hun website.
De aanvang van de vrienschappelijke wedstrijd is om half acht op sportpark de Broekstreek te Ekehaar. Iedereen is van harte welkom om de spelers aan te moedigen.

27-03-2008:Verslag wedstrijd:
Donderdag 27 maart speelde SVDB1 Ekehaar tegen Snogeröds IF uit Zweden.
Het publiek uit de Broekstreek en omgeving was in grote getale aanwezig om de spelers aan te moedigen. Na een aftastend begin van beide partijen schudde SVDB na een klein kwartiertje de nodige schroom van zich af en begon de Zweedse gasten onder druk te zetten. Dit leidde uiteindelijk in de 33ste minuut tot een 1 – 0 voorsprong. Op het middenveld werd de bal door Ernst Stoffers opgepikt, hij zag zijn kans schoon en met een lobje met buitenkantje rechts schoot hij richting doel, wonderwel paste deze bal precies in de rechter bovenkruising. Bij toeval een wonderschoon doelpunt en daarmee een 1 – 0 voorsprong voor SVDB. Deze voorsprong hield stand tot aan de rust.
In de rust waren er van beide kanten enkele wissels, met name Snogeröds had diverse wissels doorgevoerd, de Zweden waren namelijk ook pas laat de vorige avond in Drenthe gearriveerd.
Het hielp niet, dankzij het uitstekende inzicht van trainer Piet Kroon die een enorm brok aan routine bij SVDB inbracht werd gestaag de voorsprong uitgebouwd naar uiteindelijk een 3 – 0 eindstand. In de 53ste minuut maakte Joost Gijsberts de 2 – 0, waarna Ronny Wanninge in de 62ste minuut de eindstand op het scorebord bracht. In de laatste 25 minuten van deze redelijk gelijk opgaande wedstrijd waren er nog enkele kansen over en weer voor beide partijen, hieruit werd echter niet meer gescoord. In het laatste kwartier werd door Snogeröds IF nog 2 maal gewisseld daar enkele spelers naar aanleiding van de lange busreis en de reeds gespeelde minuten aan het eind van hun Latijn waren en met krampverschijnselen het veld moesten verlaten.
Al met al een aardige en sportieve wedstrijd die uitstekend werd geleid door scheidsrechter Fred Jansen uit Grolloo
Foto`s:
![]() |
| SVDB 1 wint met 3-0 van Snogeröds IF |